Loods bij Bosch Parade 2026

Loods bij Bossche Parade
18 t/m 21 juni

Al zes weken werken kunstenaars Roxette Capriles, Elvis Chen en Goretti Pombo samen Capriles, Elvis Chen en Goretti Pombo samen met deelnemers en crew van Stichting Loods in Den Bosch aan een drijvend hoofd. Het werk heet Lapi Aki Aya – Papiaments voor “een beetje oplappen hier en daar”. Het vaart mee in de Bosch Parade 2026, die het thema ‘Mankement als motor’ voert.

De kern van het project is de kracht van het maken en samen zijn. Beeld ontstaat uit co-creatie. Samen bouwen, samen stoffen bleken, samen afgedankte spullen herinzetten en samen de rotzooi benoemen. Er wordt gelachen, geknipt, genaaid, en er wordt gesproken over onze levens. Er heerst een collectieve flow en collectieve en speelse ruimte van het maken.

Lapi groeit materieel en relationeel: een schedel van PVC-buizen (wat houdt ons overeind?), de huid gebleekt met objecten uit de kringloop – sleutels, speelgoed, kant laten sporen achter. De geest gaat over dingen die het hoofd in en uit bewegen – even aanwezig, dan weer verdwijnend. De ziel zijn de mensen zelf, die verschijnen zoals ze willen: in kostuums, lappen en attributen. Wat willen we dat de wereld ziet?

Meer over het proces, kunstenaars en hoe je kunt bijdragen? Bekijk de flyer.

Lapi Aki Aya viert overlevingskracht. Herstel als esthetiek.
Oplappen van spullen, van elkaar, van onszelf.

Bosch Parade vaart vier keer:

  • donderdagavond 18 juni om 20.00 uur
  • vrijdagavond 19 juni om 20.00 uur
  • zaterdagmiddag 20 juni om 15.00 uur
  • zondagmiddag 21 juni om 15.00 uur

De try-outvoorstelling zal plaatsvinden op dinsdagavond 16 juni om 20.00 uur.
Eindpunt is in Tuin der Lusten aan de voet van de Citadel.

Kijk voor actuele informatie over tijden, route, deelnemers etc. op boschparade.nl

Help mee aan een veilige plek voor mensen in kwetsbare situaties

To top